SPOTKANIE Z EUROPOSEŁ

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2c oraz maturzyści przygotowujący się do egzaminu z wiedzy o społeczeństwie uczestniczyli w spotkaniu z Panią Europoseł Danutą Huebner, która po raz kolejny przyjęła nasze zaproszenie. Pierwsza część  spotkania poświęcona była wspomnieniom związanym z pracami nad przygotowaniem warunków wejścia Polski do UE. Pani Profesor podkreślała ogromne zaangażowanie społeczne różnych środowisk w tym szkół i uczniów w okresie poprzedzającym referendum unijne w Polsce. Mówiła o wartościach na których zbudowana jest UE. Druga część spotkania dotyczyła środków finansowych, z których korzystała i korzysta Polska w ramach różnych funduszy unijnych. Uczniowie pytali o środki w ramach KPO. Ostatnia część dotyczyła roli UE w świecie w wymiarze politycznym  gospodarczym. Nasz Gość podkreślał, że w czasach w których żyjemy, w których występują różne zagrożenia- od pandemii, przez dezinformację i wojnę, należy dbać o dobre relacje międzynarodowe, a przyszłość jest w rękach młodzieży.

Jola Wiszniewska