Konferencja “Od nauczyciela do inspiratora”

W środę 27 listopada odbyła się w naszym liceum niezwykła konferencja WCIES “Od nauczyciela do inspiratora” upowszechniająca rezultaty projektów unijnych w szkołach:

• LXIII Liceum Ogólnokształcące im. L. Kossutha (Ursynów)
  • VII LO im. Juliusza Słowackiego (Ochota)
  • XLII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej (Mokotów)
  • Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tony Halika (Ursynów)
  • Szkoła Podstawowa nr 336 im. Janka Bytnara „Rudego” (Ursynów)

Moderatorem konferencji była Ewa Rysińska, doradca metodyczny ds. języków obcych we WCIES.

Po krótkim powitaniu przez Annę Jurek, dyrektora LXIII LO nastąpiło wystąpienie Pani Ewy Rysińskiej ” Projekty międzynarodowe w podstawie programowej”.

Następnie wystąpiła Edyta Karwowska, Ambasador eTwinning. Szkoła Podstawowa nr 16 im. T. Halika, która przedstawiła nam zalety korzystania z tej platformy.

Inga  Chrościcka-Woźniak, koordynator projektu PoWer “Nowa Jakość” oraz Erasmus+ “ACT4Peace”, opowiedziała nam o wyzwaniach koordynatora.

Małgorzata Malczyk, Konsultant w Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji Społecznej w Komisji Europejskiej z VII LO im. J. Słowackiego, wygłosiła wykład “Projekt międzynarodowy i co dalej?”

Na koniec uczestnicy konferencji mieli możliwość wzięcia udziału w czterech równoległych warsztatach:

•  „Od projektu do innowacji.” (Inga Chrościcka-Woźniak)
  • „Edukacja włączająca praca z dziećmi ze SPE.”  (Monika Suska-Zięcina) Dokumentacja szkolna”  (Agata Czarnecka, Agnieszka Dzierżanowska)
  •  „Zastosowanie TIK. Kompetencje kluczowe.” (Jolanta Wiszniewska, Lucyna Kasperowicz, Agnieszka Ciechan)
  • Metody pracy projektowej.”  (Katarzyna Deleżyńska, Jolanta Mitura, Anna Wołejko)