Dzień Sportu w LXIII LO w Warszawie

Od tego roku w LXIII LO w Warszawie dzień 21 marca nie będzie już kojarzyć się z popularnym Dniem Wagarowicza, ale dzięki inicjatywie nauczycieli wychowania fizycznego dla większości data ta będzie rozpoznawana jako Dzień Szkolnego Sportu.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które prawdopodobnie na stałe zagoszczą w kalendarzu wydarzeń sportowych szkoły.
Jako pierwszy punkt programu rozegrany został mecz w koszykówkę pomiędzy reprezentacją chłopców i kadrą nauczycieli, w którym po bardzo zaciętym meczu uczniowie wygrali 58-57! Na uwagę zasługuje jednak fakt, że nauczyciele grali przez cały mecz tylko pięcioma zawodnikami, a w końcówce jeden z nich musiał walczyć nie tylko z rywalami, ale również z poważną kontuzją nogi.

Po raz pierwszy rozegrane zostały międzyklasowe zawody w przeciąganiu liny, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wśród kibiców wywoływały wielkie emocje. Zwyciężyła klasa II F pokonując w finale klasę III A. Po zakończeniu rywalizacji drużyna dziewcząt zmierzyła się z zespołem nauczycielek i tu również po zaciętej walce górą byli uczniowie.

Pozostałymi konkurencjami były cieszące się równie dużym zainteresowaniem: turniej tenisa stołowego, konkurs wiedzy o sporcie oraz międzyrocznikowe mistrzostwa chłopców w piłce nożnej halowej.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

TENIS STOŁOWY

CHŁOPCY DZIEWCZĘTA
1. Sułowski Adam III D
2. Marczak Paweł II A
3. Chudy Jakub III D
1. Sokół Justyna I B
2. Piechal Angelika II C
3. Wideryńska Małgorzata II E

HALOWA PIŁKA NOŻNA

1. Reprezentacja klas II
2. Reprezentacja klas III
3. Reprezentacja klas I

KONKURS WIEDZY O SPORCIE

I miejsce – I D w składzie:
Abramczyk Przemysław
Drabik Michał
Radomski Jakub
II miejsce – I A w składzie:
Dumała Piotr
Rosołek Jakub
Milczarek Paweł
III miejsce – I G w składzie:
Sawicka Ewa
Smaza Dominik
Karwiński Tomasz

Podsumowując całą imprezę należy zaliczyć ją do bardzo udanych. W przyszłości liczymy jednak na jeszcze większe zainteresowanie ze strony uczniów i nauczycieli oraz dużo barwniejszą postawę kibiców, którzy oprócz kulturalnego dopingu mogą zaprezentować poczucie humoru i pomysłowość w doborze strojów i haseł.

Z nadzieją na kolejne tego typu wydarzenia czekamy na kolejny Dzień Sportu,
który już za rok.

Autor tekstu:   Marcin Janiec, nauczyciel wychowania fizycznego.