Osiągnięcia nauczycieli i uczniów – I semestr 2004/2005

OSIĄGNIĘCIA NAUCZYCIELI I UCZNIÓW LXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
w I semestrze roku szkolnego 2004/2005

 • Pani Dorota Hanna Biłowicka-Maćkowiak, opiekunka Szkolnego Wolonatriatu, za wieloletnią społeczną pracę otrzymała podziękowania od Zarządu Fundacji “Świat na Tak”.

P. Dorota Hanna Biłowicka-Maćkowiak: Do Fundacji “Swiat na TAK” trafiłam 4 lata temu. Przez znajomych dowiedziałam się, że rusza pomoc w nauce dla młodzieży ze szkół srednich. Pojechalam na pierwsze spotkanie do siedziby Fundacji przy Alei Szucha. Spotkalam się tam z zalożycielką – Panią Joanną Fabisiak i zespołem wolontariuszy.
Na apel Fundacji zgłosili się nauczyciele biologii, matematyki, języka polskiego, fizyki, chemii. Nauczycielem geografii, okazało się, byłam tylko jedna. Dzięki wielkiemu sercu i zaangażowaniu wszystkich członków fundacji w pomoc innym, postanowiłam spróbować uczyć chętną młodzież. Potrzeby były rożne. Problemy związane z niskimi stopniami, zaległościami i oczywiście z maturą dotyczyły czasami pięciu, czasami dwudziestu osób. Spotykaliśmy się na lekcjach geografii raz w tygodniu, wieczorami. Wspolnie omawialiśmy różne tematy, trudne zadania i sprawdziany. Ćwiczyliśmy z mapą.
Zainteresowanie mlodzieży było duże, tak że jeden rok pracy zamienil się w cztery. Stworzyliśmy wielka rodzinę. Każdy z wolontariuszy pełnił wsoją posługę najlepiej jak umiał. Zapraszani byliśmy na wigilie i spiewanie kolend. Wspólnie dzielilismy się jajkiem wielkanocnym.
Zawsze na koniec roku szkolnego, przed wakacjami żegnano nas słowami: “Dziekuję wam, nauczyciele za czas oddany młodzieży”. Uśmiech witał nas i żegnał od Pani Joanny Fabisiak, Karoliny, Magdy, Ani, Kasi i wielu innych stałych współpracownikow Fundacji.
Wielkim zaskoczeniem dla mnie było przyznanie mi przez Kapitułę miasta Stołecznego Warszawy w październiku 2004 roku odznaczenia “Zasłużony dla Warszawy”. Zaproszono mnie do siedziby zastępcy prezydenta miasta, gdzie odebrałam razem z piątką moich kolegów – nauczycieli pracujących w Fundacji, indywidualnie przyznane odznaczenie.      Przez następny rok szkolny 2004/2005 również chodziłam na spotkania z kolejną grupą mlodzieży. Jeśli będę jeszcze potrzebna w przyszłości – nie odmówię. W tym czasie koleżanka w szkole, w ktorej pracuję zaproponowała mi współpracę w prowadzeniu szkolnego koła wolontariatu Fundacji “Świat na TAK”. Uczestniczyłyśmy w różnych akcjach pomocy potrzebującym razem z Fundacją, ale przede wszystkim z dużą grupą uczniów naszego liceum.

 

 • Laureatką II Konkursu Recytatorskiego Twórczości Cypriana Kamila Norwida zostaje uczennica LXIII LO, Katarzyna Zadworny.
 • Uczniowie LXIII LO: Kinga Korczak IIIG, Paulina Stangreciak IIIG, Rafał Janiec IIC zdobyli III miejsce w konkursie organizowanym przez Fundację Schumana “Kraje Unii Europejskiej – Włochy”.
 • Uczniowie LXIII LO: Robert Grela IA, Aleksandra Jarecka IIC, Paulina Trzcińska IIIG zakwalifikowali się do szczebla okręgowego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej (opiekun mgr J. Gołaszewski).
 • Uczeń LXIII LO, Rafał Podolecki IIC, został zakwalifikowany do eliminacji okręgowych w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (mgr J. Gołaszewski).
 • Trzech uczniów LXIII LO zostało zakwalifikowanych do eliminacji Okręgowych XXXI Olimpiady Historycznej. Uczeń LXIII, Krzysztof Gołębiowski, zdobył wyróżnienie i zwolnienie z dodatkowych egzaminów z historii na Uniwersytecie Warszawskim (mgr T. Guła, mgr D. Myśliwska).
 • Uczeń LXIII LO, Kamil Noskowski, został wyróżniony w okręgowych eliminacjach Olimpiady z Języka Rosyjskiego (mgr K. Kancewicz).
 • Udział uczniów LXIII LO w szkoleniach organizowanych przez Trybunał Konstytucyjny (klasy III).
 • Uczennica LXIII LO, Anna Pilch IIID, uzyskała wyróżnienie w XIX Międzynarodowym Biennale Grafiki w Toruniu.
 • W projekcie edukacyjnym “URSYNÓW – MOJA MAŁA OJCZYZNA” uczestniczyło 22 uczniów wybranych spośród wszystkich uczących się języka rosyjskiego w naszej szkole oraz goście – uczniowie ze szkoły rosyjskiej w Kaliningradzie (opracowanie projektu p.nbsp;Anna Matusiak, opiekunowie: p. Barbara Charasz, p. Krystyna Kancewicz).
 • Uczennica LXIII LO, Ilona Senderek, została mistrzynią Polski w łyżwiarstwie figurowym.

  Ilona Senderek jest uczennicą klasy IB LXIII LO. Od 7 lat trenuje łżwiarstwo figurowe w Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Sportowym “Euro6” w Warszawie.

  Obecnie, w 2005 roku, jest

  • mistrzynią Polski juniorek i seniorek,
  • zdobywczynią Klubowego Pucharu Europy,
  • złotą medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii juniorek.

 

 • Osiągnięcia sportowe:
  – III miejsce w koszykówce dziewcząt na szczeblu dzielnicowym (mgr A. Popławski),
  – III miejsce w siatkówce dziewcząt na szczeblu dzielnicowym (mgr M. Janiec),
  – III miejsce w biegach przełajowych dziewcząt na szczeblu dzielnicowym,
  – III miejsce w koszykówce chłopców na szczeblu dzielnicowym (mgr M. Janiec),
  – I miejsce w siatkówce chłopców – szczebel dzielnicowy i 9-12 miejsce w Warszawie (mgr M. Janiec),
  – I miejsce w piłce nożnej chłopców na szczeblu dzielnicowym (mgr A. Popławski),
  – I miejsce w biegach przełajowych chłopców na szczeblu dzielnicowym.
Skip to content