Sesja naukowa w Sejmie

W dniu 18 września uczniowie klasy III g, oraz pani prof. Dorota Myśliwska uczestniczyli w sesji naukowej poświęconej pamięci Piotra Skargi.

Rok 2012 jest Rokiem Piotra Skargi. Z tej okazji w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się sesja naukowa pt „Aktualność ks. Piotra Skargi dziś” zorganizowana przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Warszawie. Spotkanie rozpoczęła prof. Eugenia Potulicka, która wygłosiła referat poświęcony neoliberalizmowi i miejscu polskiej szkoły na tle Europy i USA. Następnie życie i twórczość Piotra Skargi przybliżył nam prof.  UKSW Krzysztof Koehler. O działalności charytatywnej Piotra Skargi opowiedział nam ks. dr  Paweł Szpyrka. Podsumowania dyskusji dokonał Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik. Na zakończenie jeden z przewodników sejmowych opowiedział nam historię Sejmu i ciekawostki dotyczące Sali Kolumnowej. W sesji naukowej uczestniczyła młodzież z całego Mazowsza.