Wigilia Święta Niepodległości w naszym liceum Anno Domini 2023

Tak się złożyło w tym roku, że obchodzimy Święto Niepodległości, a konkretnie 105 rocznicę, w kilku odsłonach. Pierwsza nastąpiła 10 listopada, co oznaczało przystąpienie uczniów do quizu o marszałku Józefie Piłsudskim, Wirtualnego Festiwalu „Iskry Niepodległej”, ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.  Uczniowie przyszli dziś do szkoły ubrani galowo, z przypiętymi kotylionami, co pozwoliło przeprowadzić konkurs na najbardziej odświętnie przygotowaną klasę – mieliśmy „Dzień z kotylionem”. W tej kategorii wygrały klasy IIIB i IE, które w 75% zadbały o strój galowy. 

Nasze obchody zakończył „Bieg dla Niepodległej” na dystansie 600 metrów z udziałem 11 dziewcząt i 29 chłopców. W kategorii biegu dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Alberska IIC, natomiast wśród chłopców wygrał Hubert Bożek IIID. Na szczególne uznanie zasłużyli uczestnicy konkursu „Iskry Niepodległej” z klasy IIA i IIIa, dzięki którym nasze liceum zajęło pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji ogólnej wygrywając z 284 szkołami z całej Polski. 

Brawo Kossuthowcy! Cóż, pielęgnowanie tradycji obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole przynosi wiele przyjemności, ale także sukcesy☺

Następnym etapem obchodów będzie 16 listopada wycieczka do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, a ostatnim – 21 listopada rozstrzygnięcie konkursów, w tym plastycznego, śpiewanie pieśni legionowych i debatowanie o kontrowersjach związanych z Najjaśniejszą Rzeczpospolitą po 1918 roku.

Wyniki konkursów w dniu 10 listopada 2023:

Quiz wiedzy o Józefie Piłsudskim                     

I miejsce – klasa IIIB  

II miejsce – klasa IVA   

III miejsce – klasa IIA i IIIC   

Konkurs „Dzień z kotylionem”

I miejsce  – klasa IE i IIIB

II miejsce – klasa IVE

III miejsce – klasa ID

Bieg dla Niepodległej

dziewczęta / chłopcy

I miejsce – Wiktoria Alberska IIC  

I miejsce – Hubert Bożek IIID

II miejsce – Amelia Frey IIID

II miejsce – Franek Urban IIG

III miejsce – Ala Paluszyńska IIB

III miejsce – Stanisław Walczak IIC

Iskry Niepodległej

I miejsce – klasa IIA

II miejsce – klasa IIIA

 Maria Jurzyk

 

Skip to content