Spotkanie z panią Joanną Onyszkiewicz, wnuczką Józefa Piłsudskiego

6 listopada 2013 r., w środę o godz. 11.00 w „Przystanku Historia” Centrum Edukacyjnym IPN odbyło się widowisko poetycko-muzyczne   ,,Ballada o 11 listopada” w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkół im. Księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie. Gościem honorowym była Pani Joanna Onyszkiewicz, wnuczka Józefa Piłsudskiego. Uczniowie klas IIc i Ic wraz z panią prof. Dorotą Myśliwską mieli okazję porozmawiać z panią Onyszkiewicz, gdyż na zakończenie spektaklu Pani Joanna odpowiadała na pytania gości. Najbardziej ujęła nas ogromną skromnością , mówiąc iż nie napawa się szczególną dumą z powodu bycia wnuczką marszałka oraz kulturą osobistą i pogodą ducha. Wszyscy ustawiliśmy się do pamiątkowej fotografii. Tak zakończyło się nasze spotkanie związane z dniem 11 listopada.

Mateusz Należyty klasa Ic

{gallery}2013-joanna-onyszkiewicz{/gallery}