Szkolny Klub Rowerowy

SZKOLNY KLUB ROWEROWY

rower1

Od września 2006 r. w naszym liceum z inicjatywy nauczyciela WF, p. Jacka Kalaty i grupy uczniów z młodszych klas działa Szkolny Klub Rowerowy, którego celem jest popularyzacja turystyki rowerowej jako formy aktywnego odpoczynku.

Wycieczki Klubu odbywają się w soboty przed południem. Jeżdżąc rowerami uczestnicy wycieczek poznają okolice Warszawy, rower2 odwiedzają ciekawe miejsca i bliżej zaznajamiają się z ich historią.

Organizacja tras wycieczkowych dostosowana jest do stopnia sprawności fizycznej uczestników i aktualnej pogody. Poruszamy się głównie ścieżkami rowerowymi, drogami polnymi i leśnymi, omijając ruchliwe szosy. Uczestników obowiązuje przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dotychczas, szczęśliwie omijały nas kontuzje i poważniejsze awarie sprzętu rowerowego.

rower3

Dotychczas odbyły się cztery wycieczki: do ruin zamku w Czersku, do Cmentarza w Palmirach, nad Zalew Zegrzyński i ostatnia, najdłuższa, w sobotę 26 maja, z Sochaczewa do Warszawy przez całą Puszczę Kampinoską. Mimo długiej trasy (70 km!), upału (30oC), burzy i ulewy wszyscy uczestnicy dzielnie pokonali trudy wycieczki i śmiało gotowi są podejmować kolejne wyzwania na nowych trasach rowerowych w przyszłym roku szkolnym.

W wycieczce przez Puszczę Kampinoską udział wzięli uczniowie: Anna Lewandowska, Monika Strupiechowska, rower4Michał Woźniak, Sebastian Wróblewski, Marcin Wiśnik, Radek Tomaszuk, Michał Makulski, Michał Jędrzejczak, Michał Rejmer, Bartek Napieraj, Artur Kepen i Filip Grad oraz opiekunowie – p. dyrektor Paweł Mazur i nauczyciel WF, Jacek Kalata.

Autor tekstu: p. Jacek Kalata

{gallery}rowery2007{/gallery}