Uczniowie klas przygotowawczych odwiedzili Wilanów

W dniu 28 września uczniowie z klas przygotowawczych Kossutha odwiedzili Pałac w Wilanowie. Wycieczka była zorganizowana w celu zapoznania naszych uczniów zza wschodniej granicy z jednym z najważniejszych składników historycznego i kulturalnego dziedzictwa Polski.

Uczniowie, pod opieką nauczycieli Barbary Charasz, Jahora Surskiego i Francisco Rodrigueza, wzięli udział w lekcjach muzealnych „Opowiem o królu” oraz „Gutenberg i wynalazki”, a także w warsztacie w królewskiej drukarni.

Dzięki fachowej pracy przewodniczki wycieczki po parku oraz osób prowadzących warsztat, nasi uczniowie z pewnością na długo zapamiętają ten wrześniowy dzień tak ciekawie spędzony w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Dziękujemy Muzeum za bezpłatną propozycję edukacyjną dla gości z Ukrainy.

Francisco Rodriguez