Warsztaty teatralno – historyczne w Krakowie

Warsztaty teatralno – historyczne (historia kultury, historia sztuki)  klasy II E

w KRAKOWIE -16-19 kwietnia 2018 r.

 

Jak co roku od wielu już lat klasa II E (z autorskim programem edukacji estetycznej) wiosną wyjechała do magicznego Krakowa na warsztaty teatralno- historyczne. Cztery kwietniowe dni były czasem intensywnych zajęć edukacyjnych.

Uczniowie w roli przewodników spisali się znakomicie. Każdy z nich przygotował się wcześniej do prezentacji najważniejszych dla polskiej historii, kultury miejsc i postaci -wybitnych krakowskich twórców polskiej sztuki od  wieku XIX  po współczesność. Poznawanie Krakowa dopełniły lekcje muzealne: Prawda i mit o Stanisławie Wyspiańskim ( Muzeum Narodowe Gmach Główny), Kultura i obyczaje Młodej Polski (Dom Mehoffera), Piekło życia i „zaczarowany zamek”- XIX-wieczny model małżeństwa i rodziny na przykładzie domu i rodziny Jana i Teodory Matejków (Dom Jana Matejki).

Najważniejsze były jednak: warsztaty artystyczne w pięknym, nowym gmachu CRICOTEKI, warsztaty teatralne w Teatrze im. Juliusza Słowackiego i w Narodowym Teatrze Starym im. Heleny Modrzejewskiej. W tym ostatnim obejrzeliśmy też spektakl w reżyserii Mikołaja Grabowskiego.

Istotnym elementem programu były też wieczorne warsztaty teatralne, prowadzone przez Hannę Wiśniewską- polonistkę LXIII LO, autorkę programu edukacji estetycznej, której działania wspaniale wspierała Małgorzata Łukasik – wychowawczyni klasy IIE .

Kraków – jak zawsze – zachwycił, zadziwił swoją atmosferą, niezwykłością  i…wspaniałą pogodą.

Skip to content