Pielgrzymka do Częstochowy 2005

PIELGRZYMKA LICEALISTÓW DO CZĘSTOCHOWY 29 MARCA 2005 R.

Tradycją młodzieży klas maturalnych ze wszystkich szkół warszawskich jest udział w Warszawskiej Pielgrzymce Licealistów do Częstochowy. W tym roku uroczystość ta przypadała we wtorek po świętach Wielkiej Nocy – 29 marca 2005 roku.
Z naszej szkoły wyjechało 60 uczniów. Opiekę sprawowali Księża Marian Rowicki i Andrzej Otyszecki oraz wychowawczynie Panie Anna Matusiak, Urszula Kazalska, Dorota Maćkowiak, Maria Rowińska.
Pielgrzymka rozpoczęła się od mszy w Kaplicy Obrazu Najświętszej Marii Panny. W drugiej części dnia młodzież mogła uczestniczyć w prelekcjach na temat potrzeby uczenia się i rozwoju osobowości.
Homilia skierowana była do każdego pielgrzyma – wychowawców, nauczycieli i uczniów – niosła przesłanie spokoju, wewnętrznej równowagi i wiary w sukcesy związane z nowa maturą.
Czas wolny przed odjazdem do domu wykorzystaliśmy na zwiedzanie wzgórza klasztornego, skarbca, murów obronnych, sal klasztornych.

Autorka tekstu i zdjęć: Dorota Hanna Biłowicka-Maćkowiak, nauczycielka geografii.