Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Tegoroczna pielgrzymka maturzystów z Archidiecezji Warszawskiej odbyła się 18 października. Uczestniczyli w niej przedstawiciele uczniów klas trzecich naszej szkoły (38 osób) wraz z opiekunami: ks. Andrzejem Otyszeckim, p. Adamem Czechowskim i p. Marzeną Mieleszko.

Wyjechaliśmy spod naszej szkoły autokarem o godz. 7.00. Podróż przbiegała w miłej, religijnej atmosferze.
Po przybyciu do Częstochowy uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św., podczas której modliliśmy się w intencji wszystkich maturzystów. Głęboko przeżywaliśmy wykład ks. Piotra Pawlukiewicza, który poruszył problem wiary współczesnej młodzieży. Później był czas na posiłek i indywidualne zwiedzanie Jasnej Góry. Wielu uczestników pielgrzymki modliło się przed cudownym obrazem Czarnej Madonny i korzystało z sakramentu spowiedzi. Piękna, jesienna pogoda i dobrze przygotowany program pielgrzymki tworzyły wspaniałą atmosferę i zadowolenie uczestników z miło spędzonego dnia.
Około godziny 15-tej wyruszyliśmy w drogę powrotną i szczęśliwie dotarliśmy do swoich domów.

 

 

 

 

Skip to content