Wycieczka do Narodowego Banku Polskiego

W tym roku szkolnym uczniowie z klas o profilu przedsiębiorczości zwiedzili siedzibę Narodowego Banku Polskiego, najważniejszego banku w Polsce. Głównym celem jego działalności jest emisja pieniądza i dbałość o wartość złotego poprzez utrzymanie inflacji na poziomie korzystnym dla gospodarki narodowej, a także czuwanie nad stabilnością polskiego systemu finansowego.
W kwietniu 2007 r. uczniowie klas I F i II F wzięli udział w wycieczce do NBP. Mieli oni okazję zapoznać się z historią banku centralnego, jego rolą i zasadami funkcjonowania, zwiedzić wystawę numizmatyczną, poznać propozycje edukacyjne NBP. Zwiedzający weszli do biblioteki, gdzie znajduje się bogata kolekcja książek z zakresu bankowości, ekonomii, finansów, prawa i wiedzy o Unii Europejskiej. Uczniowie przeszli przez sale operacyjne. Obejrzeli pracującą maszynę do segregacji monet.
Była to kolejna wycieczka do NBP, w roku szkolnym 2005/2006 NBP zwiedzili uczniowie ówczesnej II F. To już może tradycja?…

Autor tekstu: p. Urszula Kazalska