Wycieczka do Sandomierza klasy 1D1 i 1F

Dnia 29.04.2010 r. klasy ID i IF wraz z wychowawczyniami paniami: Urszulą Kazalską i  Anną Wisniewską wyjechały na jednodniową wycieczkę do Sandomierza.

Po zbiórce ok. godz. 7.00 wyjechaliśmy sprzed szkoły. Pierwszym punktem naszej wycieczki była neolityczna kopalnia krzemienia pasiastego znajdująca się w  Krzemionkach Opatowskich. Tam też mogliśmy zobaczyć rekonstrukcję neolitycznej kopalni (najstarszej kopalni tego typu w Europie) oraz wioski, gdzie znajdowały się m.in. strzelnica i budynki mieszkalne z tamtego okresu. Chętni mieli także okazję spróbować swoich sił w wyrabianiu glinianych garnków pod czujnym okiem samego mistrza w tej dziedzinie.

Następnie wyjechaliśmy w dalszą podróż do głównego celu naszego wyjazdu – Sandomierza. Na miejscu odbyliśmy spacer po mieście, podczas którego oglądaliśmy zabytki i architekturę Sandomierza m.in. katedrę, Kollegium Gostomianum, rynek z zabytkowymi kamieniczkami, drewnianą studnię  współczesną instalację przedstawiającą “Zakotwiczenie nieba” i romański kościół Dominikanów pw. św. Jakuba. Pobyt w Sandomierzu zakończyliśmy spacerem pięknym o tej porze roku lessowym Wąwozem Królowej Jadwigi.

Po długiej podróży, przed godz. 20.00 wszyscy zadowoleni wróciliśmy do Warszawy. Wycieczkę zaliczamy do udanych, co zawdzięczamy w dużym stopniu pięknej słonecznej pogodzie, która dopisywała nam przez cały dzień.

autorka tekstu: Ola Biedrzycka 1F

autorka zdjęć: prof. Urszula Kazalska

Skip to content