Wycieczki szkolne 2004/2005

WYCIECZKI SZKOLNE W II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2004/2005

1. Romantyzm i pozytywizm – wycieczka do Opinogóry i Gołodczyzny (tematycznie opracowana przez p. Annę Matusiak, nauczycielkę języka polskiego).
  2. Wilno kultura i architektura, pamiątki z polskimi pierwiastkami (program opracowany przez p. Annę Matusiak, nauczycielkę języka polskiego).
  3. Sztuka El Greco – obraz Świętego Franciszka w Siedlcach (w wycieczce uczestniczyli uczniowie klas pierwszych z nauczycielami języka polskiego i historii sztuki).
  4. Warsztaty teatralne w Krakowie, trwały 5 dni. Prowadzone były przez p. Alinę Stępniak i p. Hannę Wiśniewską dla uczniów klasy 2 E o profilu edukacji estetycznej. Efektem końcowym był spektakl teatralny – fragmenty sztuki Aleksandra Fredry “Śluby panieńskie” zaprezentowany społeczności szkolnej.
  5. Tolerancja religijna – szlakiem różnych wyznań. Uczniowie klas drugich odwiedzili meczet, świątynię protestancką, żydowski dom modlitwy i cerkiew.
  6. W Zachęcie młodzież poznała sztukę rosyjską i radziecką oglądając wystawę “Warszawa – Moskwa 1900 – 2000”.
  7. W Pałacu Kultury i Nauki młodzież obejrzała wystawę -“Mózg”. Były to bardzo ciekawe zajęcia z biologii i fizjologii człowieka.