Dzień przedsiębiorczości 2007

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

przeds1

Zapraszamy uczniów do udziału w Dniu Przedsiębiorczości organizowanym po raz czwarty 15 marca 2007 roku. Dzień Przedsiębiorczości organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP.

przeds22Za organizację “Dnia Przedsiębiorczości” Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską Pro Publico Bono w kategorii “Inicjatywy Edukacyjne”.

Program sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji dotyczących ich dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez kilkugodzinne praktyki w wybranym miejscu pracy uczniowie mają możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznania się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskania informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania.

Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:

• odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,
  • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • uczestniczenia w Konkursie na Najlepszy Fotoreportaż z Dnia Przedsiębiorczości.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości zgłoś się po formularz do szkolnego koordynatora konkursu p. Urszuli Kazalskiej – nauczyciela technologii informacyjnej i podstaw przedsiębiorczości – sala 117.

Materiały pochodzą ze strony Fundacji: www.junior.org.pl

Autor tekstu: p. Urszula Kazalska.