Spotkanie wigilijne 2003

Wigilia Bożego Narodzenia jest dniem szczególnym.

Dla wierzących – to dzień poprzedzający rocznicę narodzin Chrystusa, dla wszystkich – dzień wyciszenia, zadumy, zwrócenia się ku bliskim.
Wieczorem, 24 grudnia każdego roku, spotykamy się na uroczystej kolacji z ludźmi, z którymi łączą nas więzy uczuciowe i rodzinne. Bywa, że z dalekich stron do starych rodziców przyjeżdżają dorosłe dzieci. Zgromadzeni wokół swiątecznej choinki wszyscy oczekują przybycia Św. Mikołaja. Małe i duże prezenty cieszą i małych i dużych, bo są świadectwem, że ktoś o nas myśli.
Od wielu lat obyczaj wspólnej kolacji wigilijnej przeniósł się na teren pracy. W naszej szkole, zanim rozejdziemy się do domów, zasiadamy wspólnie do długiego, odświętnie przybranego stołu. Łączą nas “wspólne dzieci” – uczniowie, którym na co dzień poświęcamy nasze myśli, czas i wysiłek.
Rolę gospodarza, bo nie można powiedzieć, że seniora szkolnej rodziny, obejmuje Pani Dyrektor.
Uczennica klasy I D, Kasia Kościelniak, pięknie, wzruszająco, zaśpiewała kolędę.
Symboliczne dzielenie się opłatkiem sprawia, że w zapomnienie idą wszelkie anse, a przemożny duch Świąt ogarnia wszystkich.