Święto Niepodległości

12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Uroczystość została przygotowana przez młodzież we współpracy z panią Dorotą Myśliwską oraz panią Anną Szczęsną. Prowadzącymi apel była Wioleta Golak oraz Stanisław Grabowski.

Montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły był dla nas niezapomnianą lekcją historii oraz chwilą zadumy nad świętem niepodległości.
Jedna z części przedstawienia była inscenizacja stworzona przez naszych kolegów mająca na celu przybliżenie nam sylwetek bohaterów, o których warto pamiętać podczas 11 listopada, bo wnieśli ogromny wkład w odzyskanie niepodległości.
Mowa m.in. o Romanie Dmowskim, Ignacym Paderewskim oraz Józefie Piłsudskim, dzięki którym od 96 lat żyjemy w wolnej Polsce.
Podczas spektaklu mieliśmy również okazje posłuchać wielu piosenek patriotycznych takich jak: „Pierwsza kadrowa”; „Pierwsza brygada”; „Miejcie nadzieję”; „Rozkwitały pąki białych róż” oraz „Żeby Polska była Polską”; śpiewanych przez solistów: Katarzynę Jasicę, Kristinę Kurnitską, Rafała Pilzaka oraz Ewę Sobolewska.
Swoją wrażliwość artystyczną zaprezentowali nam również recytatorzy, którymi byli: Ola Truskolaska, Klaudia Poteracka, Julita Litwińska, Mateusz Marszałek, Konrad Skalski oraz Karolina Jarmul.
Cała uroczystość została pięknie oprawiona muzycznie przez naszych kolegów: Dominikę Gasik, Antoniego Krauze, Mateusza Dudka, Rafała Pilzaka, Pawła Bombalę, Patryka Andziaka, Mateusza Kocambasi, Adama Sierockiego oraz Olę Kot.
Cały spektakl wywarł na nas ogromne wrażenie.
Wzbogacił naszą wiedzę historyczną oraz wprowadził w refleksyjny nastrój tego ważnego dla naszej ojczyzny dnia.
Gratulujemy uczniom ogromnej wrażliwości artystycznej i dziękujemy.

Kamila Bujańczyk

 

 

Skip to content