Święto Niepodległości dla przedszkolaków

17 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 11 listopada dla najmłodszych z przedszkoli nr. 55 oraz 394 przy pomocy Pani Anny Szczęsnej oraz Pani Doroty Myśliwskiej. Uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie przybliżając dzieciom takie pojęcia i wartości jak: Ojczyzna, wolność, niepodległość i honor.

A wszystko zaczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Okazało się, że dzieci znają go doskonale. Następnie dzieci miały okazje wysłuchać wierszyków i piosenek wykonanych przez: Glorię Cibę, Dominikę Gasik, Wiolę Golak, Kasię Jasicę, Anię Jeremicz, Olę Kot, Kasię Kuśmierczyk, Gosię Kowalec, Paulinę Kowalik, Julitę Liwińską, Karolinę Pelińską, Ewę Sobolewską, Marysię Sulich, Patryka Andziaka, Pawła Bombolę, Wiktora Czernickiego, Dominika Cucha, Mateusza Kocambasiego, Antoniego Krauze, Janka Kubiczka, Mateusza Marszałka, Rafała Pilzaka, Michała Sękowskiego, Adama Sierockiego oraz Dominika Turczyka.

Dzieci niejednokrotnie nas zaskoczyły. Tak było, np. kiedy bez najmniejszych oznak tremy wyrecytowały  dumnie stojąc na środku Sali wiersz pt. „Kto ty jesteś. Polak mały”. Z pewnością była to dla nich niezapomniana lekcja patriotyzmu, oraz zastrzyk wiedzy. Przybliżone im poznały informacje na temat naszego godła, barw narodowych i wielkich Polaków jak np. Józef Piłsudski.

Na koniec uroczystości każdy otrzymał wykonany przez naszych uczniów pamiątkowy kotylion oraz słodki drobiazg, co wyraźnie je ucieszyło. Nasi najmłodsi goście bezpiecznie i w dobrym nastroju w towarzystwie naszych uczniów wrócili do swoich przedszkoli.

Dzieciom i ich opiekunom dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia oraz wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie.

Katarzyna Nowakowska

Skip to content