Wydarzenia Piknik w Pałacu Staszica

13 czerwca 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Pikniku Archiwalnym zorganizowanym przez Polską Akademię Nauk i Polskie Towarzystwo Archiwalne. Tematem przewodnim tegorocznego pikniku był „Cudzoziemcy w Warszawie”. Młodzież klas drugich i pierwszych przygotowała występ artystyczny w Sali Lustrzanej w Pałacu Staszica. Zespół muzyczny w składzie: Maciek Małek – gitara basowa, Wiktor Czernicki – perkusja, Rafał Pilzak – gitara klasyczna, Szymon Kozyra – gitara elektryczna, Antoni Krause – klawisze, Kasia Jasica – śpiew, dali koncert piosenek polskich i węgierskich. Zespół taneczny w składzie: Kasia Michalak, Wiktoria Baranowska, Zosia Olkowicz, Weronika Szczęsna, Ania Jeremicz, Kasia Kuśmierczyk, Weronika Skoczylas, Faustyna Wrona, Julia Strauch, Bartek Sletvold, Kuba Ploch, Łukasz Śliwa, Mateusz Miernowski, Kamil Szczepanik, wykonał węgierski taniec ludowy – czardasz. Występ naszej młodzieży bardzo podobał się publiczności, która nagrodziła ich gromkimi brawami.

Uczniowie przygotowali również stoisko kulinarne  potraw węgierskich. Największym powodzeniem cieszyła się zupa gulaszowa i leczo. Także  ciasto węgierskie wszystkim gościom bardzo smakowało.

Opiekę merytoryczną sprawowały Panie:
prof. Dorota Maćkowiak,
prof. Barbara Charasz,