Zakończenie nauki w klasach III

27 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie nauki w klasach III.
Wszyscy uczniowie klas trzecich zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w ostatnim spotkaniu z Dyrekcja i Radą Pedagogiczną naszej szkoły. Uroczystość miała część oficjalną i artystyczną.
W oficjalnej części uroczystości Pani Dyrektor Barbara Gotfryd przedstawiła zbiorcze wyniki w nauce klas trzecich. Uczniowie z każdej z ośmiu klas maturalnych otrzymali pamiątkowe tableau, albumy książkowe i, co stanowiło prawdziwą niespodziankę, posrebrzaną”Tarczę Absolwenta 2007″ z godłem Liceum i wygrawerowana nazwą szkoły oraz rokiem jej ukończenia. Każda grupa młodzieży zaproszona była na środek sali, do długiego stołu, gdzie miejsca zajęłą Dyrekcja Liceum, wychowawcy klas maturalnych i przedstawiciele Rady Rodziców. Uczniowie o najwyższej średniej w nauce z trzech lat nauki, otrzymali dodatkowe pamiątkowe książki. GRATULACJE

1 Ewa Sawicka średnia ocen  5,00
2 Justyna Lenart średnia ocen  4,55
3 Katarzyna Zadworny średnia ocen  4,38
4 Emila Nowakowska średnia ocen  4,36
5 Anna Rucikowska średnia ocen  4,36
6 Joanna Sokół średnia ocen  4,30
7 Maria Bartoszewicz średnia ocen  4,25
8 Aleksandra Gryczewska średnia ocen  4,25
9 Anna Kierzniewska średnia ocen  4,25
10 Michał Śliwczak średnia ocen  4,25
11 Piotr Milewski średnia ocen  4,25
12 Ilona Senderek średnia ocen  4,20

Drugą częścią uroczystości był “Pokaz mody dla uczniów i nauczycieli”. Ten program satyryczno-kabaretowy wyreżyserowała p. Anna Matusiak, nauczycielka języka polskiego. Nowe stroje dla społeczności szkolnej prezentowali uczniowie i kilku nauczycieli. Wśród propozycji pojawiły się stroje dla bliźniaczek, czarny strój z miotłą dla szybkich w działaniu, kombinezon dla chemika lub nauczyciela PO, garnitur dla konesera książek. Ogromny aplauz publiczności wzbudził atłasowy fartuch w kolorze granatowym z białym kołnierzykiem. Wielu nauczycielom przypomniał on dawne czasy z XX wieku.

Propozycje różnych szkolnych strojów zobaczyliśmy na SZKOLNYM POKAZIE MODY.
Stroje prezentowali uczniowie i nauczyciele.

Autor tekstu i zdjęć: p. Dorota Maćkowiak.