30 lat Kossutha- spotkanie z Piotrem Szatyłowiczem.

W dniu dzisiejszym uczniowie klas drugich realizujących program rozszerzonej wiedzy o społeczeństwie spotkali się online z Piotrem Szatyłowiczem. Spotkanie miało podwójny wymiar. Po pierwsze Pan Piotr Szatyłowicz jest absolwentem naszego Liceum i w związku z obchodami 30 lecia wpisuje się w prezentacje losów absolwentów LXIII LO. Po drugie obejrzeliśmy film autorstwa naszego gościa “Homo Politicus”. Stał się przyczynkiem do dyskusji na temat istoty demokracji, jej mechanizmów, postaw społecznych. Film pokazuje polską scenę polityczną w latach 1989-2015 ale treści  w nim prezentowane są nadzwyczaj aktualne i uniwersalne. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

Jola Wiszniewska