Kierunki rozwoju i funkcjonowanie Unii Europejskiej

26 lutego  2016 gościliśmy w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie przedstawiciela Punktu Informacji Europejskiej -Europe Direct. Głównym celem spotkania było przybliżenie zagadnień związanych z funkcjonowaniem instytucji UE , obowiazujących mechanizmów i procedur oraz zasad polityki unijnej. Uczniowie mogli skonfrontować swoje stanowisko dotyczące przyszłości UE jej szans i zagrożeń z danymi statystycznymi i prognozami unijnymi. Poza tym obejrzeliśmy bardzo interesująca prezentacje skomentowana i uzupełniona przez naszego gościa . Uczniowie otrzymali materiały edukacyjne przygotowane i wydane przez Europe Direct, które z powodzeniem wykorzystujemy na kolejnych lekcjach wos-u poświęconych UE. Myśle , ze to spotkanie miało szczególna wartość dla ,,wosowskich”maturzystów . Nawiązana współpracę  z ED będziemy kontynuować w następnym roku szkolnym.

Jola Wiszniewska

{gallery}2016-zdjecia{/gallery}