WARSZTATY Z EMPATYCZNEJ KOMUNIKACJI – PROJEKT MOC RÓŻNORODNOŚCI

W dniu dzisiejszym odbyły się się warsztaty “Rozwijanie kompetencji społecznych z zakresu komunikacji – budowanie empatycznego kontaktu”. Zajęcia były  integralną częścią projektu “Moc różnorodności” (projekt eTwinning i Erasmus+). Uczniowie rozmawiali o tym, czym jest dla nich dobra komunikacja oraz jakie jej cechy o tym decydują oraz próbowali odpowiedzieć na pytania: Jakie są trudności w komunikacji? Co to jest komunikacja werbalna i niewerbalna? Co to jest empatia? Dlaczego empatia sprzyja komunikacji?

Warsztaty przeprowadziła pani Izabela Borkowska – edukatorka, trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana konsultantka FRIS Style Myślenia. Pani Iza posiada ponad 20 letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla biznesu oraz placówek oświatowych. Specjalizuje się w zakresie rozwoju kompetencji interpersonalnych w obszarach komunikacji oraz efektywności osobistej i zespołowej. Prowadzi warsztaty dla dorosłych i młodzieży. Wytrwale praktykująca język serca entuzjastka Porozumienia bez Przemocy Marshalla B. Rosenberga. W swoich programach chętnie wykorzystuje Analizę Transakcyjną oraz metodologię Style Myślenia FRIS.

Inga Chrościcka-Woźniak