Nasi młodzi filmowcy na warsztatach Festiwalu Grand Off

Kolejny raz z inicjatywy Zarządu Festiwalu Grand Off im. Witolda Kona są organizowane warsztaty filmowe i kolejny raz bierze w nich udział młodzież naszego liceum. Tym razem zajęcia odbywają się w Centrum Kultury „Alternatywy” w dniach 28.11 – 2.12, co oznacza tydzień intensywnej nauki podstaw sztuki filmowej przez „najlepszych z najlepszych” czyli całą klasę IIIA o profilu medialnym oraz szkolne koło filmowe.

Warsztaty prowadzą znawcy tematu, fachowcy ze świata filmowego, którzy przekazując teorię sztuki jednocześnie motywują młodzież do niekonwencjonalnych lub wręcz eksperymentalnych pomysłów podczas zajęć.  W programie znalazły się takie zagadnienia jak technika pracy scenarzysty, poszukiwanie własnego języka filmowego przez operatora kamery, rola reżysera na planie zdjęciowym, montaż jako proces twórczy czy różnice między dobrym i złym dźwiękiem. Nasi uczniowie z zaangażowaniem traktują warsztaty jako wyzwanie artystyczne i praktyczne, a prowadzący motywują i zachęcają, ale też przekazują naszym filmowcom konstruktywną krytykę i pochwały.

Maria Jurzyk