Wystawa dworków szlacheckich

WYSTAWA DWORKÓW SZLACHECKICH

Pomysł wystawy zrodził się na lekcjach języka polskiego poświęconych omówieniu motywu białego dworku w literaturze w klasach II A i II G. Młodzież zapoznała się z funkcjonowaniem tego motywu w Panu Tadeuszu Adama Mickiewicza i Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. Obejrzała obrazy m. in. Józefa Marszewskiego, ilustracje Leona Ordy i zdjęcia dworów z prasy oraz zasobów internetowych. Uczniowie po zapoznaniu się z tradycyjną architekturą i usytuowaniem dworków zaprojektowali w czteroosobowych zespołach własne dwory, po czym wykonali ich makiety.
Prace uczniów były eksponowane w czerwcu na korytarzu szkolnym przed “galerią”. Po zakończeniu wystawy część prac ozdobiła wnętrze sali 205, gdzie nadal można je podziwiać.

Autor tekstu: p. Anna Szczęsna.