EUROSCOLA 2023

26.01.2023 maturzyści z klasy 4c uczestniczyli w kolejnej edycji online EUROSCOLI.

Co to jest Euroscola?

Euroscola to program Parlamentu Europejskiego utworzony w 1990 roku, który umożliwia uczniom szkół ponadgimnazjalnych otrzymanie dofinansowania na wyjazd do siedziby Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. W ramach Euroscoli odbywa się 20 sesji rocznie, w których uczestniczy około 10 000 uczniów za całej Unii Europejskiej

W trakcie pandemii odbywały się sesje online, które utrzymano dając tym samym możliwość uczestnictwa w debatach znacznie większej grupie młodzieży ze wszystkich państw UE.

Tematem dzisiejszej debaty była dezinformacja i sposoby walki z tym zjawiskiem

Spotkanie rozpoczęło wystąpienie Przewodniczącej PE Roberty Medsolo, która zachęcała młodzież do aktywności i działania na rzecz rozwoju UE.

Jola Wiszniewska

Euroscola-Draft programme-26.01 (003)