KONKURS “Odpowiednie dać obce słowo” – zaproszenie

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Polskiej w Językach Obcych “Odpowiednie Dać Obce Słowo”, organizowanym w  XXI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HUGONA KOŁŁĄTAJA.

Celem Konkursu jest propagowanie literatury polskiej wśród młodzieży pogłębione o znajomość języków obcych. Zapoznanie z bogatym dorobkiem translatorskim literatury polskiej. Przygotowanie do promowania literatury polskiej wśród narodów posługujących  się  językiem: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim.

Przedmiotem Konkursu jest recytacja w języku obcym jednego tekstu z  literatury polskiej (proza lub wiersz). Do wyboru kategorie: język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język rosyjski, język ukraiński. język wietnamski  Należy korzystać z profesjonalnych tłumaczeń.

Każdy uczestnik recytuje jeden utwór z literatury polskiej w wybranym języku obcym.

Dopuszcza się recytacje dwóch tekstów przez jednego uczestnika, ale w dwóch różnych językach.
Wystąpienie nie może trwać dłużej niż 5 minut, a każda recytacja przekraczająca ten czas będzie dyskwalifikowana.

OSOBY ZAINTERESOWANE PROSZONE SĄ O ZGŁASZANIE SIĘ DO NAUCZYCIELI JĘZYKÓW OBCYCH.

-Recytacja tekstu polskiego w języku rosyjski – eliminacje 5 lutego godz. 14.30

– Recytacja tekstu polskiego w języku angielski (szkoły ponadpodstawowe) – eliminacje 6 lutego  godz. 15.30

– Recytacja tekstu polskiego w języku hiszpańskim –  eliminacje 7 lutego  godz. 15.00

– Recytacja tekstu polskiego w języku niemieckim  – eliminacje 26 lutego godz. 14.00