Pomoc dla Ukrainy!

W związku z sytuacją na Ukrainie- w poczuciu jedności i geście solidarności rozpoczynamy zbiórkę na rzecz pomocy naszym Sąsiadom.

Zebrane rzeczy przekażemy do Szkoły Podstawowej w Winnikach koło Lwowa. Jest to szkoła sanatoryjna, do której chodzi około 200 dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Obecnie szkoła i jej internat jest miejscem schronienia dla dzieci z obszarów objętych działaniami wojennymi. Pozostajemy w kontakcie z Dyrekcją placówki, od której otrzymaliśmy prośbę o konkretne rzeczy:

-odzież dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym – przede wszystkim dresy

-środki higieny

-komplety pościeli- kołdry, poduszki ale również prześcieradła, poszwy, koce

-leki przeciwbólowe

-suche produkty żywnościowe- kasza, ryż, makarony, konserwy,

-artykuły szkolne-kredki, kolorowanki, plasteliny, farby

Wszystkie przekazywane rzeczy muszą być czyste i niezniszczone!

Jeżeli ktoś z Państwa woli wesprzeć Nas przekazem pieniężnym to prosimy o wpłaty na konto

RADY RODZICÓW Z DOPISKIEM –POMOC DLA UKRAINY. Wszystkie przekazane środki zostaną

wykorzystane przez Radę Rodziców na zakup w/w artykułów.

Zbiórka trwać będzie od 28.02.2022 do 7.03.2022. Przyniesione produkty należy pozostawić w holu

w przygotowanych pudłach.

Transportem do granicy zajmie się Związek Ukraińców w Polsce.

Osobami do kontaktu na terenie szkoły są:

Pani Katarzyna Mantorska i Pani Jolanta Wiszniewska sala 220

Akcje wspiera Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski LXIII LO oraz Uczniowie zaangażowani w Projekt Moc Różnorodności.

NIE BĄDŻ OBOJĘTNY !!!!!!!!!