POZARZĄDOWNIK SZKOLNY

W grudniu  rozpoczęliśmy realizacje  „Pozarządownika szkolnego” – programu, który ma na celu rozwijanie wiedzy o III sektorze wśród uczniów warszawskich szkół ponadpodstawowych. Organizatorami programu są ponownie Fundacja Pole Dialogu i Centrum Edukacji Obywatelskiej.  Pierwsza cześć projektu to tzw. lekcja wstępna, później uczniowie rozegrali ,, Grę w zmianę” a w dniu dzisiejszym odbyły się warsztaty, w trakcie których pracując w grupach wymyślali organizację pozarządową, którą chcieliby założyć. Musieli wymyślić nazwę, obszar działania, sprzymierzeńców.  Następnym etapem będzie spotkanie z mentorem i poszukanie organizacji pozarządowej w Warszawie, z która młodzież chciałaby nawiązać współpracę i zrealizować działanie projektowe.

Jola Wiszniewska