Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

1 września w Liceum Ogólnokształcącym im. Lajosa Kossutha odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/17.

Zgromadzonych na sali gimnastycznej uczniów, rodziców, grono pedagogiczne i zaproszonych gości serdecznie powitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz obejmująca od tego roku funkcję Dyrektora szkoły Pani Anna Jurek. Pani Dyrektor, życząc licealistom i nauczycielom owocnej współpracy w przyjaznej i twórczej atmosferze szkoły oraz realizacji wytyczonych celów, przypomniała słowa Janusza Korczaka: „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, ale żeby rozumiał, nie żeby go wszystko trochę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili również obecni na uroczystości: zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów Pan Rafał Miastowski oraz koordynator Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Ursynów Pani Joanna Sienicka. W wydarzeniu uczestniczył również Dyrektor Instytutu Yunus Emre Centrum Kultury Tureckiej w Warszawie – dr hab. Öztürk Emiroğlu.

Artystyczną część programu uroczystości wypełniły poświęcone Warszawie i rocznicy wybuchu II wojny światowej występy uczniów oraz absolwentów liceum. Przy akompaniamencie gitary tegorocznego absolwenta Rafała Pilzaka śpiewała utalentowana wokalnie Katarzyna Jasica (również tegoroczna absolwentka naszej szkoły). Za nagłośnienie odpowiedzialny był uczeń klasy 3b Kuba Dasiewicz, scenografię przygotowała zaś Klaudia Smielewicz. Wszystkim zaangażowanym w realizację programu artystycznego, przygotowanego pod opieką nauczycielki historii – profesor Doroty Myśliwskiej, składamy serdeczne podziękowania.

Po zakończeniu części artystyczno-oficjalnej oraz przedstawieniu przez zastępcę Dyrektora – Panią Agnieszkę Bolek wychowawców klas pierwszych uczniowie wraz z opiekunami udali się na spotkania informacyjne.

Uczniom, rodzicom i nauczycielom w nowym roku szkolnym życzymy wytrwałości, wielu wzajemnych inspiracji i sukcesów edukacyjnych. Powodzenia!