ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W dniu 16 października odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. Po miesiącu nauki w naszym liceum stali się pełnoprawnymi członkami społeczności Kossutha. Gości i uczniów powitała Pani Dyrektor Anna Jurek. Delegacje klasowe w imieniu koleżanek i kolegów złożyły ślubowanie. Zgodnie z tradycją nastąpiło też przekazanie sztandaru szkoły przez poczet maturzystów uczniom klas trzecich. Od kilku lat Ślubowanie łączymy z Dniem Patrona Szkoły. Organizujemy Konkurs Wiedzy o Patronie i relacjach polsko- węgierskich na przestrzeni dziejów. Klasy pierwsze przygotowują plakaty, na których starają się uchwycić  wspólne elementy miedzy profilem, a  Kossuthem. W tym roku pula nagród za konkursy trafiła  do klasy 1c.  Uroczystość uświetnił wystep muzyczny Jakuba  z klasy 2g, który wprowadził słuchaczy w nastrój XIX wieku, epoki w której żył i działał Kossuth, dopełnieniem była  prezentacja pt.,,Wiek XIX wiekiem przemian i walk narodowych i wyzwoleńczych ” przeplataną fragmentami poezji autorstwa Sandora Petofiego  bliskiego przyjaciela Lajosa Kossutha. Dziękujemy uczniom klas 2a, 2g, 2e i 3c za przygotowanie i poprowadzenie uroczystości.

Jolanta Wiszniewska