Kto powiedział, że lekcje o poezji muszą być nudne? Uczniowie klas IA i IB dowiedli, że poezja może mówić językiem młodych ludzi, wyrażać i budzić ich emocje. Okazją do poszukiwań i podzielenia się tekstami, które do nich przemawiają, stał się Światowy Dzień Poezji i pojawienie się w szkole uczniów z Ukrainy. Uczniowie czytali i interpretowali teksty, dzielili się swoimi wrażeniami. Wychodząc od pytania, skąd zło i kim jest człowiek dla drugiego człowieka, szukali w poezji wartości, na których można się oprzeć, by odnaleźć w sobie motywację i siłę do zmieniania świata na lepsze i “zniszczenia nienawiści w sobie”. Odpowiedzią okazały się: wiara, nadzieja i miłość.
Tak zrodził się pomysł stworzenia wystawy “Dziwny jest ten świat”. Zuza i Weronika z IB wyselekcjonowały teksty (okazało się, że na wszystkie propozycje nie ma miejsca), a grupa utalentowanych dziewczyn (Ewelina i Zuza – IA, Antonina, Marta, Weronika i Zuza – IB, Ania i Maja – III Cp) zadbała o stronę plastyczną.
Na osobiste spotkanie z poezją zapraszamy na drugie piętro przy wejściu do sali 210.
Anna Szczęsna
Praca nad projektem “Dziwny jest ten świat” pozwoliła nam językiem poezji wyrazić to, co myślimy o świecie i jak się w nim czujemy. Wciąż zadziwia nas ogrom zła, nieszczęść i nienawiści i to, że “wciąż człowiekiem gardzi człowiek”. A przecież chcemy świata bezpiecznego i wolnego, dlatego zaprosiliśmy koleżanki i kolegów do pomalowania “świata na żółto i na niebiesko.” Dziękujemy koleżankom i kolegom, którzy entuzjastycznie włączyli się do tworzenia z nami, a szczególne podziękowania kierujemy do Pani profesor Anny Szczęsnej – pomysłodawcy, mentora i duszy projektu oraz Pani profesor Hanny Biłowickiej – Maćkowiak i Pani profesor Weroniki Wargockiej – za wspólnie spędzony czas przy malowaniu.
Ewelina z IA i Zuzanna z IB