Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych

25 października 2023 roku uczniowie klas pierwszych, zgodnie z tradycją naszego Liceum, złożyli uroczyste ślubowanie.  Od tego momentu stali się formalnie pełnoprawnymi członkami społeczności Kossutha.
Gościem honorowym była Pani Agnieszka Barátka z Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Uroczystość uświetniły występy Iwo z klasy 4c oraz Mai z klasy z 3b. Poza tym obejrzeliśmy prezentację przybliżającą postać Patrona pt. ,, Wiek XIX okresem walk narodowych i wyzwoleńczych. “

Podczas ślubowania ogłoszone zostały wyniki Konkursu wiedzy o Patronie oraz relacjach polsko- węgierskich. Zwycięzcami okazali się być uczniowie klasy 1a. Uczniowie klas pierwszych przygotowywali plakaty kolaże prezentujące klasę w nawiązaniu do Patrona i profilu klasy. Jury konkursowe wyróżniło prace klasy 1f.

Bardzo dziękujemy profesor Marii Jurzyk za przygotowanie uroczystości.

Jola Wiszniewska