Warsztaty na temat mediacji

12 lutego uczniowie zaangażowani w realizację projektu Act 4 Peace oraz przedstawiciele samorządów klasowych wzięli udział w warsztatach na temat mediacji uczniowskich prowadzonych przez panią Magdalenę Bartosiewicz – radcę prawnego i panią Katarzynę Kowalską – mediatora sądowego. Zajęcia zorganizowała Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie. Uczniowie po wysłuchaniu krótkiego wykładu na temat zasad mediacji oraz po obejrzeniu filmu, pracowali w grupach przygotowując scenki mediacyjne. Mamy nadzieję, że te zajęcia zapoczątkują cykl spotkań i doprowadzą do powołania w naszym liceum Uczniowskiego Klubu Mediatorów.  Mediacje są coraz popularniejszą formą rozwiązywania sporów nie tylko w sądach ale również w sytuacjach życia codziennego.