Warsztaty plastyczne z artystami Akademii Sztuk Pięknych

Jesienią 2009 roku uczniowie klas I E i II E uczestniczyli warsztatach malarskich w parku Łazienkowskim pod kierunkiem Arkadiusza Karapudy i Marcina Chomickiego, artystów pracujących na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Powstało wiele pięknych pejzaży, które są pokazywane w naszej szkole.

Jesienią kontynuowaliśmy tez cykl wykładów dla klas I E i II E. Malarz Marcin Chomicki przedstawił zagadnienie perspektywy w malarstwie na przestrzeni dziejów. Andrzej Zygmuntowicz, wybitny znawca fotografii dokumentalnej i prasowej, opowiadał o niemożliwych i przejmujących wydarzeniach sfotografowanych w XX wieku i XXI wieku. Magdalena Wróblewska, doktorantka Instytutu Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim prezentowała zjawisko feminizmu w sztuce. Jej wykład wzbudził ożywioną dyskusję dotyczącą również społecznego aspektu tematu.

Warsztaty i wykłady zorganizowała Galeria Działań i jej kierownik Fredo Ojda, wraz z nauczycielką historii sztuki panią Eulalią Domanowską.