WIECZORNICA

My dla Niepodległej!

W naszym liceum mamy piękną tradycję celebrowania kolejnych rocznic Niepodległości Polski nazywanych popularnie Świętem 11 Listopada. W tym roku obchodom 104 rocznicy odzyskania niepodległości towarzyszyło wiele konkursów, dającym uczniom możliwość wykazania się w dziedzinie, która ich najbardziej interesuje. Można było wziąć udział w sztafecie „Dla Niepodległej” organizowanej przez Prof. Jacka Kalatę – wygrali reprezentanci klasy IG, ale też w dwóch konkursach historycznych, plastycznym czy kulinarnym o „Superplacek Legionisty 2022”. Wszystkie klasy przygotowały kotyliony i przyszły galowo ubrane do szkoły 9 i 10 listopada. Pierwszego dnia wzięły udział w konkursie „Dzień z kotylionem” – wygrała klasa ID, a drugiego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele włączyli się do ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu narodowego. Śpiewano również podczas Wieczornicy Historycznej 9 listopada pieśni legionowe z czasów I wojny, przedstawione zostały prezentacje o dokonaniach „Ojców Niepodległości”, międzynarodowych okolicznościach odrodzenia Polski, odbyła się debata i rozstrzygnięto konkursy. Wieczornica cieszyła się wielkim zainteresowaniem (trzeba było dostawiać kolejne krzesła!), placki i ciasta zrobiły furorę, a ze szkoły długo wieczorem nikt nie chciał wychodzić mimo późnej pory.

Oto seria zdjęć z uroczystości – niech żałują ci, którzy nie przyszli!

Maria Jurzyk