Wizyta uczniów z Turcji w naszym liceum

W dniach 2-6 czerwca w murach naszego liceum gościliśmy grupę uczniów i  nauczycieli z Ankary, w ramach projektu Erasmus +. Rodziny naszych uczniów przyjęli tureckich kolegów i koleżanki w swoich domach, a nasi uczniowie zadbali o dobre doświadczenia i samopoczucie  swoich gości na najwyższym poziomie. W związku z wizytą tureckich przyjaciół odbyło się w naszej szkole szereg zajęć dotyczących polskiej i tureckiej kultury, zwyczajów, a także stereotypów. Autorami i prowadzącymi większość tych zajęć byli nasi uczniowie. Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim. Dzięki współpracy z nauczycielką WOS-u i hiszpańskiego odbyły się warsztaty taneczne oraz zajęcia o Unii Europejskiej. Nasi goście mieli też okazję uczestniczyć w spotkaniu koła czytelniczego w bibliotece. Zadbaliśmy również o obszar integracji, wzajemnego poznania się, rozwijania myślenia twórczego i umiejętności współpracy w naszych polsko-tureckich zespołach. Wspólnie wybraliśmy się także na spacer po Warszawie, zakończony degustacją polskiego kebaba:) . Na zakończenie wizyty Dyrekcja naszej szkody przekazała upominki dla naszych gości, a także wspólnie z koordynatorką projektu, pożegnała gości na lotnisku. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich udział w programie Erasmus plus.

To był bogaty i niezwykle wartościowy kulturalnie czas. Młodzież z naszej szkoły nie tylko miała szansę poznać bliżej kulturę turecka, ale również intensywnie rozwijać swoje kompetencje językowe i społeczne.

Katarzyna Mantorska, Radosław Furmaga, Monika Suska-Zięcina

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia: