WIZYTA WĘGIERSKIEJ MŁODZIEŻY W LXIII LO

W listopadzie ubiegłego roku młodzież z klas pierwszych i drugich w ramach współpracy z Polskim Instytutem imienia Józefa Bema w Budapeszcie miała możliwość poznania kultury węgierskiej i zintegrowania się z rówieśnikami liceum w Budapeszcie.

Po 5 miesiącach – 11 kwietnia 2019 roku, uczniowie węgierskiego liceum przyjechali z rewizytą do Warszawy. Kulminacyjnym punktem pierwszego dnia wizyty było zasadzeniem na patio szkoły drzewka przyjaźni polsko-węgierskiej w obecności przedstawiciela Instytutu Węgierskiego w Polsce. Goście mieli okazję zwiedzenia Łazienek Królewskich, Belwederu, Muzeum Katyńskiego, Centrum Nauki Kopernik oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Atrakcją pobytu w Warszawie była gra miejska na starym mieście, która pozwoliła młodzieży poznać ciekawe zakątki urokliwej starej Warszawy.

Dzięki wymianie zarówno uczniowie naszego liceum jak i ich rówieśnicy z Węgier odwiedzili sporo nowych, ciekawych miejsc, które przybliżyły historię Warszawy.Na tym nie koniec 31 maja br. grupa młodzieży naszego LO leci do Lakitelek Népfőiskola na konferencję rozważaniom nad Europą przyszłości.