Uczniowie z klasy II G, o profilu geografia turystyczna, zwiedzali największy park Warszawy.
Teren rozciagający się na krawędzi Skarpy Wiślanej od Placu Trzech Krzyży w kierunku Wilanowa jest rozległym obszarem parków. Idąc Alejami Ujazdowskimi można podziwiać pałace i secesyjne kamienice. Wzdłuż wschodniej strony ulicy ciągną się skwery. Początkowo u stóp skarpy istniał królewski zwierzyniec, powstały w 1674 roku. Nazwę własną park zawdzięcza wybudowanej na wyspie łazience. W tym czasie właścicielem posiadłości była rodzina Stanisława Herakliusza Lubomirskiego. W XVIII wieku cały kompleks parkowy przeszedł na własność króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zatrudnieni przez króla architekci zaprojektowali krajobrazowo-geometryczny ogród królewski. Jednym z budowniczych był Karol Ludwik Agricola. Na jego pamiatkę ulica biegnąca ku Wiśle ma go jako patrona.
Młodzież obejrzała najciekawsze obiekty wybudowane na obszarze parku: Starą Pomarańczarnię, Biały Domek, Teatr na Wyspie, Pałac na Wodzie.
Informacje dotyczące sztuki i architektury klasycystycznej oraz wydarzeń historycznych i literatury, najpełniej odbiera się w otoczeniu stworzonym w epoce. P. Anna Szczęsna, polonistka, na terenie Łazienek Królewskich przeprowadziła z uczniami lekcję poglądową.