POLSKO-UKRAIŃSKA LEKCJA O UNII EUROPEJSKIEJ

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 1c Karol, Kuba, Bartek i Szymon przygotowali dwugodzinne zajęcia dla koleżanek i kolegów z Ukrainy, z klasy przygotowawczej ,uczących się w naszym liceum od kwietnia, na temat Unii Europejskiej. Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania ,,Ody do radości”- hymnu UE oraz od przeczytania i przeanalizowania fragmentów Deklaracji Schumana. Poza wiedzą merytoryczną doskonale zaprezentowaną przez autorów lekcji, wykorzystane zostały metody aktywne- burza mózgów, konkursy sprawdzające znajomość mapy Europy oraz symboli państw tworzących UE. Uczniowie pracowali zarówno w grupach jak i indywidualnie. Dla najbardziej aktywnych były małe nagrodyi o tematyce unijnej. Mamy nadzieję, że takie lekcje poza wartością edukacyjną sprzyjają  bliższemu poznaniu nowych koleżanek i kolegów oraz integracji społeczności szkolnej.

Jola Wiszniewska