Erasmus+ kurs Embracing diversity, preventing bullying and violence

W dniach 20-26 czerwca uczestniczyłam w kursie ” Embracing diversity, preventing bullying and violence” w Santa Cruz na Teneryfie wraz z nauczycielami z Irlandii, Czech, Francji, Chorwacji, Słowenii i Węgier. Kurs miał formę warsztatową i obejmował następujące zagadnienia:

• Różnorodność w mojej klasie, dlaczego jest wartością i jak ją promować.
  • Stereotypy i walka z nimi.
  • Dyskryminacja, przemoc rówieśnicza, prześladowania w internecie.
  • Empatia, mindfulness, aktywne słuchanie i akty dobroci jako remedium na powyższe problemy.

Kurs został realizowany w ramach projektu AKREDYTACJI ERASMUS +: POZNAJĘ, ROZUMIEM, DZIAŁAM –  kształtowanie tolerancji, postaw proekologicznych i umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami XXI wieku i jest związany z projektem dla uczniów “Moc różnorodności” oraz innowacją pedagogiczną o tym samym tytule.

Wiedzę zdobytą na kursie wykorzystam w pracy z uczniami naszej szkoły oraz w czasie wyjazdu do Aten do szkoły partnerskiej w październiku 2022.

Zapraszam do obejrzenia prezentacji:https://prezi.com/view/VwaxpLuPnFbXVKjgxQMC/