ŚWIADOMY OBYWATEL

W dniu 25 maja uczniowie wszystkich klas trzecich oraz klasy 2c uczestniczyli w zajęciach  zorganizowanych przez Urząd Miasta st. Warszawa Dzielnica Ursynów pt. Świadomy Obywatel. Prelegentką była Pani Malgorzata Wrzołek-Romanczuk- radca prawny i dr hab. nauk prawnych, autorka ponad 80 prac z różnych dziedzin prawa. Celem spotkania było  przedstawienie w przystępny sposób podstawowej, przydatnej w życiu codziennym i w sytuacjach specjalnych wiedzy na temat zasad funkcjonowania Państwa – Rzeczypospolitej Polskiej oraz obowiązującego w nim prawa oraz zwrócenie uwagi uczniów na praktyczny wymiar obowiązywania  prawa, a zwłaszcza Konstytucji i zachęcenie młodych ludzi do zainteresowania się sprawami publicznymi, stawania się świadomymi obywatelami, którzy orientują się w organizacji Państwa oraz zasadach funkcjonowania systemu prawa.

Jola Wiszniewska