Uczniowie klasy 1c uczestniczyli w warsztatach pt. Uczenie (d)o starości. Jest to program edukacyjny, mający na celu uwrażliwianie młodzieży na potrzeby osób starszych, pogłębianie dialogu międzypokoleniowego, a także walkę z dyskryminacją ze względu nawiek. Poza sferami: psychologiczną, ekonomiczną, zdrowotną i społeczną związaną ze starością nad którymi dyskutowali uczestnicy, należy zwrócić uwagę na prognozy demograficzne, wskazujące na ciągły wzrost liczby ludności w wieku 65+ oraz wyzwania
stojące przed starzejącym się społeczeństwem. Z młodymi ludźmi należy rozmawiać na te tematy by tworzyć społeczeństwo uwzględniające potrzeby i potencjały wszystkich pokoleń. Uczniowie ubrani w specjalny kombinezon mogli poczuć się jak osoby +70. Doświadczyć z jakimi trudnościami dnia codziennego muszą mierzyć się osoby starsze. Ale również obejrzeli materiały pokazujące aktywnych i zaangażowanych w różne działania seniorów. Warsztaty prowadzone były przez edukatorkę Panią Beatę Chyczewską z Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie.
Jola Wiszniewska