Dyplom dla Jacka Kalaty

W dniu 8 października 2013 r. Pan Jacek Kalata, nauczyciel Wychowania Fizycznego w naszym liceum otrzymał odznakę “ZA ZASŁUGI DLA SPORTU” z rąk Minister Sportu i Turystyki, Joanny Muchy. Gratulujemy!

 

dyplomk

 

{gallery}2013-dyplom-jacek-kalata{/gallery}

 

WIELKI SUKCES SPORTOWY

LO. im. L. KOSSUTHA

 

W Centrum Rekreacyjno-Sportowym, na Bielanach, odbyła się gala wieńcząca sportowe zmagania w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Szkoły oraz ich wychowankowie, którzy zdobyli najwięcej punktów w sportowej rywalizacji, odebrali pamiątkowe dyplomy i puchary.

Nasza szkoła zdobyła V miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych.

W 46. edycja tej największej imprezy sportowej dla dzieci i młodzieży wzięło udział ponad 60 tysięcy uczniów z 263 stołecznych szkół (115 szkół podstawowych, 99 gimnazjów i 49 szkół ponadgimnazjalnych).

Finał 46. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży uświetnili goście specjalni – wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski oraz były mistrz świata w boksie Dariusz „Tiger” Michalczewski.

Warszawska Olimpiada Młodzieży jest corocznym wydarzeniem sportowym z wieloletnią tradycją, którego celem jest upowszechnianie sportu w stolicy. Zawodnicy rywalizują ze sobą w takich konkurencjach jak koszykówka, biegi przełajowe, tenis stołowy, piłka nożna , piłka ręczna, piłka siatkowa. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji reprezentują Warszawę w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży.

Skip to content