Obóz integracyjny dla klas pierwszych

W dniach 18-20 września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w obozie integracyjnym w miejscowości Przyjezierze. Mimo deszczowego poranka w dniu wyjazdu humory dopisywały, a z każdą godziną robiło się pogodniej. Na miejscu przywitało nas piękne słońce. Po zakwaterowaniu rozpoczęliśmy program integracyjny. Przez trzy dni każda z klas wraz z wychowawcami wzięła udział w dwugodzinnych zajęciach warsztatowych prowadzonych przez panią psycholog z poradni i panią pedagog ze szkoły. Wykorzystane w warsztatach zabawy interakcyjne pozwoliły uczniom na lepsze, wzajemne poznanie się. Zwieńczeniem warsztatów było napisanie ogłoszenia przez klasę pt.: „Super wychowawca pilnie poszukiwany”, a wychowawca przygotowywał swój anons pod hasłem: „Super klasa pilnie poszukiwana”. Odbyły się również biegi przełajowe na dystansie 800 m. – dziewczęta i 1600 m. – chłopcy. Najlepszy czas uzyskali: Hanna Mazurek 1e (3,14) i Mikołaj Ogonowski 1b (5,11).

Drugiego dnia uczestniczyliśmy w pikniku historycznym w Biskupinie. Młodzież mogła wziąć udział w licznych warsztatach, zwiedzić prastarą osadę, spróbować regionalnych przysmaków.

Wieczór spędziliśmy przy ognisku, oglądając prezentacje poszczególnych klas.

Dzień ostatni również obfitował w zajęcia warsztatowe i aktywność fizyczną.

Poszczególne klasy wzięły udział w marszu terenowym po lesie, podczas którego mieli wykonać pięć zadań, opartych na znajomości udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętności logicznego i szybkiego myślenia. Klasy dostawały punkty za poprawność wykonanych zadań, a punktacja przedstawia się następująco:

I miejsce klasa 1c       45 pkt.

II miejsce klasa 1d     40 pkt.

III miejsce klasa 1a i e 36 pkt.

IV miejsce klasa 1b    33 pkt.

{gallery}2013-oboz-integracyjny{/gallery}

Opracowanie: Agnieszka Makowska

Zdjęcia: Dorota Myśliwska, Joanna Wojciuk

Skip to content