Adwokat przydaje się w życiu

Po raz drugi rozpoczynamy w naszej szkole realizację projektu ,,Adwokat przydaje się w życiu. ’’W tym roku w zajęciach wezmą udział uczniowie klasy 1c o profilu społecznym oraz ich starsi koledzy maturzyści z klasy 3c. Pierwsze  spotkanie prowadzone przez aplikanta  Marcina Ząbiewicza odbyło się w dniu 9.02.2017
i poświęcone zostało zagadnieniom prawa karnego. W bardzo przystępny i jasny sposób poparty przykładami, zostały zaprezentowane informacje dotyczące podstaw prawa karnego.

Uczniowie chętnie zadawali dociekliwe pytania, szczególnie dotyczące kompetencji organów ścigania, odpowiedzialności karnej oraz zasad obowiązującego w Polsce prawa. Nasz prelegent okazał się być dowcipnym, błyskotliwym młodym człowiekiem, co szczególnie podobało się młodzieży.

Kolejne zajęcia poświęcone będą prawu cywilnemu, gospodarczemu, oraz roli i zadaniom adwokata.

Jola Wiszniewska