Bal dla niepełnosprawnych

Wielki bal dla niepełnosprawnych na Ursynowie

Już po raz 19 Fundacja Świat na Tak przy współudziale zaprzyjaźnionych instytucji i wolontariuszy zorganizowała imponujący rozmachem i liczbą zaproszonych gości (ponad 500 osób) Integracyjny Bal Karnawałowy dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów z terenu całej Warszawy.
Uroczystą, przede wszystkim jednak bardzo radosną imprezę, zorganizowaną w starannie udekorowanej hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji pod hasłem Bajki i legendy warszawskie otworzyła – jak co roku – prezes fundacji – Joanna Fabisiak. Tradycyjnego poloneza Ogińskiego, którego pary tworzyły osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie, poprowadził Zespół Pieśni i Tańca Promni (SGGW). Występy ludowej formacji uświetniły wstępną część programu imprezy.
Atrakcji nie brakowało, aż do jej zakończenia. Poza licznymi zabawami nawiązującymi do legend warszawskich, w programie znalazł się także pokaz confetti, konkurs na najlepszy strój karnawałowy, w którym wyłoniono aż 40 zwycięzców, bo stroje były wyjątkowo niebanalne czy występ Teatru Ruchu Balonik Mazowieckiego Instytutu Kultury. Był także elegancki poczęstunek, lody, konkurs tańca na wózkach, quiz na temat warszawskich legend i wiele innych atrakcji. Halę ursynowskiej Areny wypełniły w niedzielne popołudnie, poza kolorowymi iluminacjami i dekoracjami, przede wszystkim uśmiechy i pozytywna energia osób niekiedy bardzo ciężko doświadczonych przez los.
Wśród ponad 140 wolontariuszy, byli uczniowie z gimnazjów i szkół podstawowych z terenu całej stolicy. Bez ich pomocy i wsparcia ze strony opiekunów Szkolnych Klubów Ośmiu Wspaniałych bal nie mógłby się odbyć. W uroczystym balu znalazła się grupa uczniów oraz nauczycielka ursynowskiego Liceum im. L. Kossutha – pani Hanna Biłowicka-Maćkowiak, która rokrocznie pomaga w organizacji wydarzenia. Kossuth był jedynym warszawskim liceum zaangażowanym w integracyjny projekt Świata na Tak.

Pozdrawiam – Dorota
W dniu 5 lutego 2017r. w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji Arena odbył się XIX integracyjny bal karnawałowy dla osób niepełnosprawnych.
Odbywał się wśród  dekoracji poświęconych postaciom z bajek i legend warszawskich.  Organizatorami balu była Fundacja Świat na TAK. Pomocą w organizowaniu tego spotkania zajęło się Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Straż Miejska.
W tegorocznym spotkaniu wzięło udział 220 osób niepełnosprawnych z Warszawy i jej okolic  oraz ok.220 wolontariuszy z różnych szkół stolicy. Wśród uczniów byli też wolontariusze naszego liceum.
Uroczystość otworzyła Prezes Fundacji Pani Joanna Fabisiak wraz z artystami z Ludowego Zespołu Artystycznego  Promni . Zespól tworzą studenci ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Wszyscy rozpoczęli bal polonezem. W czasie zabawy odbyły się liczne konkursy z nagrodami oraz występy artystyczne. Na scenie zagościła również 23 letnia Laura Dziąba chora na wrodzoną łamliwość kości. Zaśpiewała między innymi utwór Leonarda Cohena Halleujah. W podziękowaniu za organizację balu, jeden z uczestników i jednocześnie pacjent Oddziału Rehabilitacyjnego  z Centrum Zdrowia Dziecka przekazał dla Fundacji Świat na Tak pracę plastyczną. Nasza wolontariuszka, uczennica liceum –  Kinga Bociańska z klasy 2d pomagała autorowi pracy przy jej wręczeniu. W trakcie balu można było też coś przekąsić na zimno, ale i nie zabrakło ciepłych posiłków. Na sam koniec  został podany wielki  tort rozdzielony pomiędzy wszystkich   gości i wolontariuszy.
W uznaniu pracy, wszyscy uczniowie z naszego liceum odebrali podziękowania za ogromne zaangażowanie i pomoc przy organizacji tej uroczystości.
Julia Olek z klasy 2b.

Skip to content