„Dialog w Integracji. Integracja w Dialogu” – warsztaty obywatelskie dla młodzieży polskiej i ukraińskiej

Wspólnie z Fundacją Centrum im. Prof. B. Geremka rozpoczęliśmy  projekt edukacyjny obejmujący cykl zajęć warsztatowych dla młodzieży z Polski i Ukrainy, uczącej się w naszym Liceum. Celem projektu jest integracja obu społeczności w szkole i środowisku lokalnym, odpowiedzenie na pytanie jak powinien wyglądać i przebiegać ten proces . Jak wdrażać narzędzia: dialogu, tolerancji, włączenia społecznego, akceptacji mimo różnic. Poznawanie mechanizmów tworzenia wspólnej przestrzeni, w której – mimo różnego miejsca urodzenia – każda osoba czuje się bezpiecznie: szanowana i rozumiana. Na projekt składa się sześć 2 godzinnych wspólnych zajęć w grupie mieszanej: polsko-ukraińskiej uczennic i uczniów z klasy 2c,3a,3dh,1P1,1P2.

Pierwsze zajęcia miały na celu poznanie się uczestników oraz mapowanie najbliższej przestrzeni.

Jola Wiszniewska