ECCO Walkathon 2012

15 września 2012 roku kolejny raz uczestniczyliśmy w ECCO Walkathonie. W tym roku jako wolontariusze pracowało 30 uczniów, panie profesor Dorota Maćkowiak i Renata Kos. Miłymi niespodziankami były spotkania ze spacerowiczami: panem dyrektorem Pawłem Mazurem, uczniami oraz absolwentami naszej szkoły.

Pracowaliśmy w namiocie dla dzieci, przy wydawaniu pakietów oraz na trasie. Praca nie była ciężka, za to cel istotny. Mogliśmy wesprzeć trzy organizacje charytatywne i ich projekty:

• Fundację TVN „nie jesteś sam” – pomoc dzieciom z mózgowym porażeniem dziecięcym,
  • Fundację Radia ZET – zakup niezbędnej aparatury, ratujące życie dzieci w Klinice Kardiologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi,
  • Warszawski Ogród Zoologiczny – budowę pastwiska dla hipopotamów, które spodziewają się potomstwa.

ECCO Walkathon to największy charytatywny spacer świata, organizowany w Polsce już po raz ósmy przez firmę ECCO. Spacerowicze szli wyznaczoną trasą 6 lub 10 kilometrów, a za każdy przebyty przez uczestnika kilometr firma ECCO przekazuje 4 złote na rzecz jednej z fundacji.  W tym roku zebrano 601 092 złotych.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku wybierzecie się razem z nami 🙂

prof. Renata Kos

{gallery}ecco_2012{/gallery}